Zostań posiadaczem znakomitych drzwi drewnianych.

Produkowane w naszej firmie drzwi oraz komponenty użyte do ich budowy starannie konstruowane są z najlepszych materiałów.

Najpierw po przetarciu odpowiednio wyselekcjonowanych kłód deski trafiają do naszych suszarni, gdzie pozostają aż do osiągnięcia właściwej wilgotności. Następnie wycinamy z nich poszczególne elementy części składowych drzwi- zwanych szprosami, które po połączeniu ze sobą za pomocą kleju klasy- D4, tworzą owy komponent.
Szprosy składają się z minimum trzech elementów oraz oklejane są obustronnie obłogiem o grubości 1,5 mm co zapewnia im stabilność i zapobiega wypaczaniu.
W ten sposób złożone części, które posiadają grubość 42mm (dla drzwi wewnętrznych) łączymy w dalszej fazie za pomocą długich na 7 cm czopów, które dokładnie uzupełniamy wodoodpornym klejem poliuretanowym, abyśmy mieli stuprocentową pewność że cała konstrukcja jest nadzwyczaj solidna.
Następnie w tak przygotowanej ramie montowane są sprawdzone i pewne elementy wypełniające typu kasetony czy sklejane z folią w środku szyby. Zanim jednak połączymy wszystkie segmenty w całość, zarówno szprosy jak i kasetony zostają starannie wyszlifowane aby po złożeniu produkt był perfekcyjnie dopracowany nawet w najmniejszych zakamarkach.
W najdrobniejszych detalach wykończone zostają również ościeżnice naszych drzwi, które składają się podobnie jak szprosy, z kilku elementów klejonych ze sobą i osłoniętych obłogiem od wewnętrznej strony framugi.

Wymiary dopasowujemy do szerokości w świetle muru oraz jego grubości, jednak standardowo nie przekraczamy wymiaru 30 centymetrów, jeśli ściana jest grubsza stosujemy uzupełniająco zabudowy. Szerokość naszych futryn względem muru można dodatkowo regulować za pomocą opasek w kształcie kątownika stosowanych jako wykończenie, co jest szczególnie pomocne w przypadku krzywizn ścian.

Gniazdo czopa
Wycinanie czopa
Szprosy
Długość czopa
Kompletne połączenie czopowe
Kasetony w prasie
Szlifowanie
Futryna z opaską
Przekrój z opaską
Połączenie ościeżnicy
Ościeżnica w częściach
Kanał uszczelki