Deska podłogowa na sklejce - panele drewniane

Apartament- deska na sklejce

Przedstawiamy deskę podłogową
zbudowaną z dwóch warstw drewna

deska na sklejce 1
- Warstwy górnej - użytkowej
- Dolnej warstwy ze sklejki drewnianej
deska na sklejce 2
Nasza deska w wersji standardowej produkowana jest na wysokogatunkowej wodoodpornej sklejce brzozowej o grubości 9 mm, na którą naklejana jest warstwa szlachetnego drewna np. dębowego posiadająca grubość 6 mm. Zestawienie takie jest niezwykle trwałe.
Połączenie użytkowej warstwy drewna z wysokiej jakości sklejką za pomocą wodoodpornego kleju klasy D4 zapewnia stabilność produktu oraz zapobiega wypaczaniu w zmiennych warunkach wilgotności powietrza. Dodatkowo na spodzie naszych desek zastosowaliśmy specjalne rowki odprężające, dzięki którym powierzchnia licowa deski pozostaje zawsze równa i nie odkształca się.
deska na sklejce- rowki odprężające
Nasz sprawdzony system wykonania, gwarantuje najwyższą jakość oraz zapewnia przyjemne i bezproblemowe użytkowanie przez długie lata.

Dwuwarstwowa deska podłogowa stanowi świetne rozwiązanie zarówno przy montażu na wylewkach
z ogrzewaniem podłogowym jak i podłożu bez niego.
deska na sklejce 3
Produkujemy deski o gróbości od 14 do 20 mm. oraz szerokości od 120 do 170 mm.Umożliwiamy trzy warianty deski do wyboru:

1- NATURAL -   deska czysta bez sęków
2- RUSTICAL -   dopuszczalne są sęki zdrowe i nie zbyt duże
3- RETRO -   sęki oraz pozostałe dopuszczalne wady drewna

Oferujemy również możliwość wymieszania poszczególnych wersji.


NATURAL
deska na sklejce- natural
RUSTICAL
deska na sklejce- rustical
RETRO
deska na sklejce- retroNasza deska może zostać wykończona na kilka sposobów:

-szlifowana (z fazą regularną mniejszą lub większą)
-szczotkowana (z fazą regularną mniejszą lub większą)
-mocno szczotkowana + ręcznie postarzana (z fazą nieregularną - ośnikowane obrzeża)


Dodatkowo oferujemy nietypowe sposoby wykończenia dla wymagających.

Jednym z nich jest deska wypalana ogniem.
Może ona zachwycać niezwykłym ciepłem i elegancją, którą dopasujemy z łatwością do wielu nowoczesnych aranżacji.
deska na sklejce- palona 1
deska na sklejce- palona 2
deska na sklejce- palona 3
Do nietypowych stylizacji możemy wkomponować również deskę z odbitymi na niej przedmiotami typu: gwozdzie czy wkręty oraz wyżłobieniami na jej powierzchni.
deska na sklejce- odbite przedmioty 1
deska na sklejce- odbite przedmioty 2
Stylizacje naszych wnętrz bywają przeróżne, a więc jesteśmy otwarci także na inne nietypowe metody sugerowane przez naszych klientów.

Proponowaną deskę lakierujemy bądź olejujemy na dowolny wybrany przez Państwa kolor.

Oferujemy również profesjonalny montaż naszej deski podłogowej.Dlaczego deska na sklejce?

deska na sklejce 4
-Zbudowana w 100% z drewna
-Stabilna i odporna na zmiany wilgotnośći
-Możliwość stosowania na ogrzewaniu podłogowym
-Warstwa użytkowa umożliwiająca wielokrotną renowację
-Szybki i czysty montaż

Zbudowana w 100% z drewna

Drewno w przeciwieństwie do innych materiałów jest przyjemnie ciepłe w dotyku, nie uczula i jest świetnym rozwiązaniem dla alergików. Nasza deska w całości składa się z naturalnego drewna, a więc jest ponadto bardzo dobrym izolatorem termicznym oraz akustycznym. Drewniana podłoga cechuje się również zdecydowanie lepszą trwałością od jej sztucznych odpowiedników. Nasza deska podłogowa składa się z dwóch warstw drewna. Pierwszą z nich jest górna część z naturalnego, szlachetnego drewna dębowego lub jesionowego. Natomiast warstwę dolną naszej -Deski Na Sklejce- jak sama nazwa wskazuje stanowi właśnie ta drewniana płyta. Sklejka jest to materiał, który zachowuje zalety drewna, a nie ma wielu jego wad. Uchodzi za najstarszy półfabrykat drzewny, należący do grupy materiałów zwanych drewnem ulepszonym.


Stabilna i odporna na zmiany wilgotności

Drewno jest higroskopijne a więc posiada zdolność wymiany pary wodnej z otaczającą go atmosferą. Wilgotność powietrza zmienia sie najbardziej w okresie letnim i zimowym. Gdy grzejniki zaczynają mocno grzać a powietrze w naszych wnętrzach staje się suche, drewno kurczy się i wypacza, przez co powstają szczeliny oraz nieprzyjemne deformacje powierzchni. W okresie letnim natomiast, gdy za oknem robi się przyjemnie, ciepło oraz wilgotno, zaczynamy otwierać okna coraz częściej i na dłużej. Nasze piękne, wymażone podłogi drewniane, zaczynają wtedy wchłaniać nagromadzoną w powietrzu wilgoć. Drewno pęcznieje powodując niekiedy spore zamieszanie... -zwłaszcza gdy szczelina między posadzką a ścianą jest zbyt mała na swobodną pracę podłogi.
Na zmiany wilgotności szczególnie narażone są tradycyjne drewniane podłogi z racji swojej budowy. Deska podłogowa z litego drewna zaczyna pęcznieć lub rozsychać się tworząc szczeliny. Wybierając naszą deskę podłogową otrzymują Państwo pewność, że ten problem zostanie bardzo mocno zminimalizowany.
Konstrukcja naszej deski, dzięki połączeniu szlachetnej warstwy użytkowej, o odpowiedniej grubości z wodoodporną sklejką o znakomitej jakości, za pomocą odpornego na wilgoć kleju klasy D4, zdecydowanie ogranicza pracę podłogi. System ten gwarantuje stabilność i zapobiega wypaczaniu desek w skutek zmian wilgotność powietrza.


Możliwość stosowania na ogrzewaniu podłogowym

Mimo iż drewno jest dobrym izolatorem termicznym, wiele osób decyduje się zastosować go na ogrzewaniu podłogowym. Nie każda jednak deska nadaje się do tego typy zastosowań. Aby taka podłoga nie okazała się problematyczna, należy wziąć pod uwagę kilka warunków. Kluczowe znaczenie ma tutaj odpowiedni gatunek drewna, czyli taki który posiada najniższy współczynnik skurczu. Druga sprawa to odpowiednia konstrukcja deski, która minimalizuje pracę drewna w tak ekstremalnych dla niego warunkach. Nasza deska dzięki swej niestandardowej budowie, jak najbardziej spełnia te wytyczne, oraz pozostaje nadzwyczaj stabilna pod warunkiem, że zadbamy o prawidłowe rozmieszczenie rurek, oraz właściwą temperaturę podłogówki.
Temperatura ta nie może przekraczać 27 oC, natomiast rozmieszczając rurki w ogrzewaniu wodnym, należy zrezygnować z typowych dla podłogówki stref brzegowych, które sprawiają, że podłoga w tych miejscach nierówno pracuje,a to z kolei odbija się na jej wyglądzie.


Warstwa użytkowa umożliwiająca wielokrotną renowację

Oferujemy Państwu deskę o wyjątkowo grubej, bo aż 6-milimetrowej warstwie użytkowej, która pozwala na przeprowadzanie wielokrotnej renowacji powierzchni podłogi. Wykonując renowację mamy możliwość zmiany barwy oraz wykończenia naszej deski, możemy powierzchnię np. wyszczotkować. Jest to olbrzymią zaletą, gdyż nie wymaga wymiany całej podłogi a jedynie niewielkiego zabiegu, który umożliwia zmianę aranżacji i jednocześnie przywraca stan praktycznie nowej posadzki.


Szybki i czysty montaż

Bardzo często zdarza się, że mamy już praktycznie wykończone wnętrza a brakuje jeszcze podłogi. Przy tradycyjnych posadzkach drewnianych pojawia się wtedy problem zapylenia podczas cyklinowania, czy drażniącego zapachu po malowaniu. Nasza deska podłogowa wyszlifowana i pomalowana trafia do klienta, co w pełni eliminuje ten problem. Bardzo szybko i bez kłopotu przebiega również montaż
— zwykle jest to kwestia jednego dnia. Tak niewiele trzeba, by móc cieszyć się w pełni funkcjonalną i gotową do eksploatacji podłogą.