Parkiet z litego drewna

Apartament - parkiet

Parkiet drewniany

Deska parkietowa 1

Choć od dawna znany — wciąż chętnie stosowany...

Obecnie mamy na rynku zatrzęsienie dostępnych materiałów podłogowych, a jednak ciągle obserwujemy niesłabnące zainteresowanie znaną lubianą i ponadczasową deską parkietową.
W przeciwieństwie do różnorodnych materiałów mających imitować drewno parkiet jest naturalny i niepowtarzalny. Posiadanie drewnianego parkietu daje wspaniałą możliwość poczucia wyjątkowości, bo choć znajomi mogą mieć parkiet z tego samego gatunku drewna i o taj samej barwie to nigdy nie będzie on taki sam, bo nie znajdziemy dwóch identycznych "klepek" parkietu o takim samym ułożeniu słojów czy tego samego pochodzenia.
Parkiet drewniany 1 Parkiet drewniany 2

Mając na uwadze potrzeby rynku, wciąż produkujemy dla naszych klientów tradycyjny parkiet dębowy, jesionowy oraz bukowy z litego drewna.

Nasz parkiet charakteryzuje się różnymi długościami desek klejonych na tzw. mijankę. Oznacza to, że końce desek w jednym rzędzie nie pokrywają się z tymi w następnym.
Deska parkietowa 2
Oferujemy parkiet o grubości od 18 do 22 mm. oraz szerokości od 70 do 100 mm. Klepki posiadają tzw. pióra oraz wpusty, które służą do ich łączenia. Warstwa użytkowa naszego parkietu wynosi około
8- 12 mm, w zależności od wyboru grubości deski.
Deska parkietowa 3
Nadzwyczaj gruba warstwa użytkowa pozwala nam odnawiać parkiet tak często, jak tylko mamy na to ochotę i nie występuje już prawdopodobnie w żadnych nowoczesnych podłogach, co zdecydowanie stawia parkiet w czołówce podłóg długowiecznych i ponadczasowych.

Nasz parkiet posiada dodatkowo specjalne rowki odprężające poprawiające stabilność podłogi.
Deska parkietowa 4